Taş Evler

Ürün Hakkında
Attributes
Teslimat Bilgileri

Ürün Hakkında

Taş evlerin avantajları nelerdir, çeşitleri ve maliyeti

En sevilen yapılardan biri olan taş evlerin, avantajları, maliyetleri ve çeşitleri merak ediliyor.

Günümüzde evler, estetik kaygısından uzak, birçok kimyasal karışımların içinde bulunduğu, plastik pencerelerden ve yalıtımla birlikte nefes alamayan yapılardan oluşturuluyor. Tüm bunların yanı sıra; dayanıklı, uzun ömürlü, sağlıklı, herhangi bir zararlı kimyasal madde içermeyen, doğal afetlere karşı yıllarca ayakta kalabilen taş evler, en çok tercih edilen yapılar arasında yer alıyor. Sıcak ve soğuk havayı içeri-dışarı çıkarmayan taş duvarlar, yalıtıma da ihtiyaç duymuyor. Taş evler, doğal olduğu için kirli havayı da süzerek temiz bir hava akışı sağlıyor.

 

TAŞ EVLERİN AVANTAJLARI

 

 • Taş evler, yaz aylarında kişilerin en çok arzuladığı serinlik hissini verir, bunun yanı sıra kışın ısının korunmasını sağlar. Isı yalıtımının yanı sıra ses yalıtımı da gerçekleştirerek evin bölgedeki sesten soyutlanmasını sağlar.
 • Taş evler, normal binalara göre haşerelere göre daha dayanıklıdır. Taş evler bu nedenle böcekten hoşlanmayan kişilerin tercih etmesi gereken bir yapı türüdür.
 • Taş evlerin maliyetleri, ilk yapılışta normal evlere göre normal evlere göre daha fazla olmasına karşın uzun vadede kişiyi kar ettirir. Ek masrafları minimuma indiren taş evler, yıllarca renklerini korur ve bakım masrafları normal evlere göre daha azdır.
 • Taş evler, normal evlere göre daha estetiktir, doğa ile uyumludur.

  TAŞ EV ÇEŞİTLERİ

   

  Taş evler yapımlarına göre ikiye ayrılır. Kırma taş ev olarak bilinen evler büyük taş parçalarının yontulması ile inşa edilir. Kesme taş evler ise daha çok endüstriyel özelliklere sahiptir, hazır taşların birleştirilmesiyle inşa edilir.

   

  TAŞ EVLERİ MALİYETİ

   

  Taş evlerin maliyetleri, taş evin yapılacağı bölge, kullanılacak malzemenin seçilmesi, zemin etüdü ve buna benzer birçok etkene göre değişiyor. Taş evlerin yapımında taşların yanı sıra ahşap doğramalar, kapılar, ısıtma sistemleri, dekorasyon ürünleri ve buna benzer yapı ürünleri de kullanılıyor. Bu nedenle taş evlerin maliyetlerinde kişilerin talepleri de maliyeti değiştiriyor. Taş evler, ilk etapta betonarme yapılara göre daha maliyetli olsa da, bakım ve çeşitli yalıtım avantajları sağladığı için uzun vadede betonarme yapılardan daha uyguna mal edilmiş oluyor.

  Taş Yapı olarak, Eskişehir – Tepebaşı’nda yer alan firmamızla bugüne dek Türkiye’nin dört bir yanına taş ev yapımı işlemleri gerçekleştirdik. Çalışmalarımız kapsamında uzun yıllar kullanılabilecek yapıları müşterilerimize sunarak onların yeni yuvalarını kurmalarına yardımcı olduk.

  Siz de firmamızın bugüne dek gerçekleştirdiği taş evleri, sitemizde inceleyebilir, bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Sazova Mah. Ulusal Egemenlik Bulv. Evciler Sk. No: 17/A Tepebaşı / Eskişehir adresinde bulunan firmamızı ziyaret edebilir, bizlere 0507 003 96 03 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

   

  Siz de uzun yıllar kullanabileceğiniz taş evler için hemen arayın.

Teslimat Bilgileri

 • Kamyon bazındaki siparişleriniz için 27 ton ve üzeri siparişlerinizde Taş ocağından teslimat yapılmaktadır.
 • Ton bazı alımlarda teslimatlar Eskişehir depo ve İstanbul depomuzdan yapılmaktadır.

Bu ürünleri de beğenebilirsiniz

Hiçbir sonuç bulunamadı.

Menü