Dekorasyon, park, bahçe, yalıtım, kapı eşikleri, havuz çevreleri ve buna benzer birçok alanda en çok yararlanılan taşlardan biri olan kayrak taşları, uzun ömürlü olmasıyla tercih edilmektedir. Kayrak taşları, genel olarak Ege Bölgesi’nde çıkarılır. Kütahya, Muğla ve Denizli’de birçok kayrak taşı ocağı bulunmaktadır.
Maden ocaklarında iş makineleri yardımıyla sökülen kayrak taşları, tamamen el işçiliği ile kullanıma hazır hale getirilir. Kayrak taşları, bir dizi işlemin ardından ihtiyaç duyulan bölgeye işlenmek üzere götürülür.
Kayrak taşları; bina iç ve dış cephelerinin kaplanmasında, binaların restorasyonlarında, barbekü ve şöminelerin inşa edilmesinde, park ve bahçelerin düzenlenmesinin yanı sıra spor alanları ve tatil köylerinde, taş binaların yapımında ve çatı kaplamalarında kullanılıyor.
Kayrak taşlarından binaların yalıtımı için de yararlanılıyor. Su geçirgenliği yüzde 1’in altında olan kayrak taşları, ısının oda içinde kalmasını sağlayarak dış cephe masraflarını da düşürüyor.
İhtiyaç alanlarına göre farklı kalınlıklarla müşterilere sunulan kayrak taşlarının fiyatları, kullanım alanına göre değişiyor. Kayrak taşları zemin döşemelerinde daha kalın, duvar kaplamalarında ise daha ince kullanılıyor. Bu nedenle kayrak taşlarındaki maliyet, yapılacak işe göre değişiyor.
Taş Yapı firması olarak, kayrak taşının yanı sıra birçok doğal taşı envanterimizde bulunduruyor ve müşterilerimize sunuyoruz. Eskişehir – Tepebaşı’nda bulunan firmamızla Türkiye’nin her yerine taş satışı ve taş uygulaması hizmeti veriyoruz. Çalışmalarımızda en kaliteli malzemeleri kullanıyor, alanında uzman kadromuzla çalışmalarımızdan uzun yıllar yararlanılmasını sağlıyoruz.
Siz de kayrak taşı ve diğer doğal taşlardan satın almak isterseniz, bizimle 0507 003 96 03 numaralı telefondan iletişim kurabilir, hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Sazova Mah. Ulusal Egemenlik Bulv. Evciler Sk. No: 17/A Tepebaşı / Eskişehir adresinde bulunan firmamızı ziyaret edebilir, size en uygun doğal taşları yerinde inceleyebilir, sipariş verebilirsiniz.

Menü